OTSO’DA PROJE BAŞARISI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) hazırladığı ve yürüttüğü projelerle Türkiye genelinde dereceye girmeye devam ediyor.

OTSO’DA PROJE BAŞARISI
OTSO’DA PROJE BAŞARISI Yönetici
Bu içerik 456 kez okundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) hazırladığı ve yürüttüğü projelerle Türkiye genelinde dereceye girmeye devam ediyor.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Mayıs ayı meclis toplantısını,  meclis toplantısını Ordu TSO Yönetim Kurulu başkanı Servet Şahin, TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan ve meclis üyelerinin katılımlarıyla, Ordu TSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım Başkanlığında gerçekleşti.

Mayıs ayı meclis toplantısında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Servet Şahin; “Toplam bütçesi 3 Milyon dolar olan ve %75 bakanlık, %25 katılımcı firmalar tarafından finansmanı sağlanan, Fındık ve Fındık Mamulleri Sektöründe Rekabetçiliğin Artırılması ve Güç Birliğinin Sağlanması isimli URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi)  projesi, 100’e aşkın proje içerisinden Türkiye genelinde Ticaret Bakanlığı tarafından en iyi projeler arasında seçildi. Aynı zamanda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Proje yarışmasında da toplam bütçesi 168.Bin Euro olan ve %90’bakanlık tarafından desteklenen İş’de Kadınlar Projesi ile 123 proje arasından 8 kategoride ilk 40'a girmeyi başarırken, girişimcilik kategorisinde de Türkiye 2’cisi olarak Ordu adına büyük bir başarı sağlamış olduk.” dedi.

“Bu başarı hepimizin Başarısı”

Başkan Şahin; “Fındık ve fındık mamulleri ile inşaat ve yapı sektöründe olmak üzere toplamda 2 tane UR-GE proje yürütmekteyiz. Bunlardan bir tanesi Ticaret Bakanlığı tarafından en iyi projeler arasına seçildi. Bu projelerin her bir tanesi 3 milyon dolarlık projelerdir. Yani toplamda odamız tarafından 6 milyon dolarlık sadece UR-GE projesi yürütmekteyiz. Bununda dışında Ordu’nun fındığını çikolata ile buluşturduğumuz İş’de Kadınlar Projesi girişimcilik alanında TOBB tarafından Türkiye 2’incisi olması bizlere büyük gurur vermektedir. Biz odayı meclisimiz olarak birlikte, yeni projelerle kalkındırmaya devam edeceğiz. Bu projeler, benim şahsi projem değil, bu projeler Servet Şahin projeleri de değil, bu projeler Ordu Ticaret ve Sanayi Odası projeleridir. Bu başarı da hepimizin başarısıdır. Bundan sonra da hep birlikte çalışarak hem odaya, hem de Ordu’ya yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“TKDK IPARD Programı Hakkında OTSO’yu Bilgilendirdi.”

Daha sonra, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı meclis toplantısında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan IPARD Programı 6. Başvuru Çağrı İlanı hakkında oda meclisine bilgi verdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda yapılan toplantıya Ordu TSO Yönetim Kurulu başkanı Servet Şahin, TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan ve meclis üyelerinin katılımlarıyla, Ordu TSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım Başkanlığında gerçekleşti.

IPARD Programı 6. Başvuru Çağrı İlanı hakkında meclis üyelerine bilgilendirme yapan TKDK Ordu il Koordinatörü Ethem Gözkonan; “Başvuru kabulüne ilişkin çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvuruları kapsıyor. Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonundan sağlanacak.  Bu desteğin “Kamu Katkısı” olarak adlandırıldığı ve bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacak. “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında sadece “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecek. Başvurular 08.07.2019 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan Ordu TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacak. Online Proje Başvuru Sistemi 20.08.2019 tarihi saat 21:00’da kapatılacak olup, başvuruların son teslim tarihi ise 23.08.2019, saat 18:00 olarak belirlendi. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular ise kabul edilmeyecek. Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 18 ay olarak planlanacak. Program hakkında detaylı bilgi almak isterseniz de, Bakanlığın (www.tarim.gov.tr) ve Kurumun internet adreslerinden (www.tkdk.gov.tr) temin edebilirsiniz.” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR