MİLLİ GÜREŞÇİLER BAŞKAN GÜLER’İ ZİYARET ETTİ

Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı’nın Milli Sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti. Başkan Güler milli sporculardan dünya şampiyonasından madalya kazanarak döneceklerine dair söz aldı.

MİLLİ GÜREŞÇİLER BAŞKAN GÜLER’İ ZİYARET ETTİ
MİLLİ GÜREŞÇİLER BAŞKAN GÜLER’İ ZİYARET ETTİ Yönetici
Bu içerik 420 kez okundu.

Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı’nın Milli Sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti. Başkan Güler milli sporculardan dünya şampiyonasından madalya kazanarak döneceklerine dair söz aldı.

Ziyarette başarının ahlaklı ve erdemli olmakla kazanılacağının altını çizen Başkan Güler, Ordu’nun güreşteki başarısının daha akademik hale dönüştürülmesi gerektiğini vurguladı. 

Sporcuları tebrik eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da sporun gelişmesi ve başarılı sporcuların yetiştirilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

GÜLER: “ORDU’DA SPORU DAHA AKADEMİK HALE GETİRELİM”

Ordu’da sporun daha akademik bir yapıya kavuşması adına nelerin yapılabileceğini değerlendiren Başkan Güler, “Ordu’muzun böyle müstesna gençlere ihtiyacı vardı. Burada sadece ahlaklı değil, aynı zamanda hem kuvvetli hem de erdemli insanları arıyoruz. Erdemin içinde bütün güzel özellikler var.  Mertlik, dürüstlük, şeffaflık, tutarlılık bunların hepsi bu kavramın içerisinde. İnşallah bunları birlikte gerçekleştiririz. Çünkü başarı ahlaklı ve erdemli olunca anlam kazanıyor. Sizin branşınız aynı zamanda ferdi sporlar içerisinde yer alıyor. Türkiye’de ferdi sporda yeni bir uygulama olarak takım hareketi nasıl oluşabilir. Türkiye’de bunlarla ilgili bir şey oluşturalım. Ordu’nun spor Ar-Ge si olsun bu.  Ferdi spor acaba birlikte bir spora dönüşebilir mi? Mesela e-spor diye bir şey var. E-sporda aynı zamanda taktik de geliştiriyorsunuz. E-sporla güreşi taktik açısından nasıl uydurabiliriz? Ordu’da akademik bir yapıya nasıl gidebiliriz? Ordu’da ki bu başarıyı biraz daha akademik, daha bilimsel olarak geliştirebilir miyiz?” dedi.

KARA: “ORDU’DA ŞAMPİYON SPORCU ÇIKARMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Kara ise Ordu Büyükşehir Spor Kulübü hakkında bilgilendirmede bulunarak, “Başta amatör ve olimpik branşlarda başarılı olmak adına Ordu Büyükşehir Spor Kulübü 2 yıl önce kuruldu. Kulübümüz kurulalı 2 yıl olmasına rağmen bu süreçte çok yol kat ettik. Alt yapı yeni başlamasına rağmen bu sene çıkmış olduğumuz müsabakalarda grekoromen stilde takım halinde Türkiye şampiyonu, serbest stilde de  takım halinde Türkiye 2. si olduk. Ordu’da geçmişte bu branşta şampiyon güreşçilerimiz çıktı. Bundan sonraki süreçte sizin de desteklerinizle Ordu’dan şampiyon sporcu çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.  

ORDULU SPORCULAR, AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasında başarılı olup madalya almaya hak kazanan sporcular, 29 Temmuz- 04 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bulgaristan’da düzenlenecek olan Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler.

Ayrıca Türkiye Güreş Federasyonunun 2018 – 2019 faaliyet programında yer alan Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonalarda yurt içi ve yurt dışı başarı kazanan 5 serbest ve 3 grekoromen stil sporcu 17 – 23 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Faenza şehrinde yapılacak olan Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasına katılacaklar.

DİLE KOLAY: 34 ALTIN, 25 GÜMÜŞ VE 38 BRONZ MADALYA

2018 yılında 10 serbest ve grekoromen stil güreş müsabakalarında 12 Altın, 10 Gümüş ve 15 Bronz madalya kazanan serbest ve grekoromen stil güreş takımı, 2019 yılında katılmış olduğu 17 serbest ve grekoromen stil güreş müsabakalarında 34 Altın, 25 Gümüş ve 38 Bronz madalya kazandı.

2018-2019 sezonunda dereceye giren sporcular ise şöyle:

SERBEST  STİL SPORCULARI ;

Ahmet YÜCEL 51 Kg. Yıldızlar Türkiye 2.si, Uluslararası Fevzi Şeker Turnuvası 3.sü

Muhammet KARAVUŞ 55 Kg. Yıldızlar Türkiye 3.sü, Uluslararası Zafer Turnuvası 3.sü, Uluslararası Fevzi Şeker Turnuvası 3.sü

Halit ÖZMÜŞ 71Kg. Yıldızlar Türkiye 1.si, Uluslararası Zafer Turnuvası 1.si,

Nihat BEKTAŞ 80 Kg. Yıldızlar Türkiye 2.si, Uluslararası Zafer Turnuvası 3.sü, Uluslararası Fevzi Şeker Turnuvası 1.si

Adil MISIRCI 110 Kg. Yıldızlar Türkiye 3.sü, Uluslararası Zafer Turnuvası 2.si

GREKOROMEN STİL SPORCULARI ;

Abdullah ATEŞ 71 Kg. Yıldızlar Türkiye 1.si, Uluslararası Zafer Turnuvası 3.sü, Akexandru Uluslararası Güreş Turnuvası Romanya 2.si

Umut ÇELEM 80 Kg. Yıldızlar Türkiye 3.sü, Uluslararası Zafer Turnuvası 3.sü,   Akexandru Uluslararası Güreş Turnuvası Romanya 2.si

Oktay DEMİR 92 Kg. Yıldızlar Türkiye 1.si, Uluslararası Zafer Turnuvası 1.si,  Akexandru Uluslararası Güreş Turnuvası Romanya 1.si

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR