HİLMİ GÜLER: “ORDU- JAPONYA HATTI GÜÇLENECEK”

JAPONYA BÜYÜKELÇİSİ AKİO MİYAJİMA’NIN ZİYARET ETTİĞİ AK PARTİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HİLMİ GÜLER, “JAPON FİRMALARI İLE FINDIK BAŞTA OLMAK ÖZEL PROJELER UYGULAYACAĞIZ. BİR JAPON ŞEHRİ İLE KARDEŞ ŞEHİR OLABİLİRİZ” DEDİ

HİLMİ GÜLER: “ORDU- JAPONYA HATTI GÜÇLENECEK”
HİLMİ GÜLER: “ORDU- JAPONYA HATTI GÜÇLENECEK” Yönetici
Bu içerik 744 kez okundu.

Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler’i ziyaret etti. Büyükelçi Miyajima, Japonya ile Karadeniz bölgesi arasında ekonomik-sosyal bir ilişki olduğunu belirterek bu ilişkilerin daha da güçlendirileceğini söyledi. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu ile Japonya arasında güzel projelere imza atılacağını belirterek, ”Öncelikli olarak fındık başta olmak üzere çok özel projeleri Japon firmalarıyla ortak olarak uygulayacağız” dedi.

Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, AK Parti Ordu İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ve partililer tarafından karşılanan Büyükelçi Miyajima, Ordu’yu ilk kez ziyaret etmesine rağmen sıcak bir şekilde karşılandığını ve burayı çok beğendiğini söyledi.

Ziyarette konuşan AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, AK Parti’nin Türkiye’nin ve dünyanın en büyük teşkilatlanmış örgütlerinden olduğunu hatırlatarak, “Türkiye’de 10 milyonun üzerinde üyesi olan, Ordu’da da 105 binden fazla üyesi olan bir teşkilattasınız. Dünya 5’ten büyüktür diyen bir liderin başkanlığında dünya siyaset sahnesinde yerini alan teşkilatlardan birisiyiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇOK GÜZEL BİR DOST

Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, Türkiye-Japonya arasındaki güzel ilişkilerden bahsetti. Karadeniz bölgesi ile Japonya arasındaki ilişkinin de zamanla daha da artacağını ifade eden Büyükelçi Miyajima, “Bu sene haziran ve ekim ayında Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 kez Japonya’ya ziyaret etmesi öngörülüyor. O yüzden bu vesile ile Türkiye ve Japonya arasındaki ilişkileri daha da görmek için çok güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan da çok güzel bir dost. Dün Ünye’deki anıtı ziyaret ettim. 1890 yılında meydana gelen kazadan sonra Japonya ve Türkiye iyi bir dost oldu. Aynı zamanda Japonya ve Karadeniz bölgesindeki illerde çok güçlü bir ilişki olduğunu öğrenmiş oldum. Karadeniz bölgesi ve Japonya arasındaki dostluğun daha güçleneceği sinyallerini alıyorum. Ordu’da çok kısa kaldım ama burada öğrendiğim birçok şeyleri Japonlara tanıtmak istiyorum” dedi.

ORDU, SİZİNLE ORTAK PROJELER YAPMAKTAN GURUR DUYACAK

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Hilmi Güler de Türklerin, Japonlara karşı sevgi ve sempatisinin olduğunu belirtti. İlerleyen zamanlarda Japonlar ile güzel projeler imza atılacağının sinyallerini veren Güler, “Ordu, sizinle ortak projeleri yapmaktan büyük bir şeref duyacak. Çünkü Karadeniz’in çok güzel ve özel şehri. İnşallah bir Japon şehri ile kardeş şehir de olabiliriz. Sizlerle enerji bakanlığım zamanında çok özel bir projeler yapmıştık. Ordu’da hem turizm açısından, hem tarihi eserler açısından, hem de fındık başta olmak üzere çok özel projeleri birlikte Japon firmaları ile birlikte yaparız. Eğer seçilirsem bu fırsatı birlikte değerlendirmiş olmaktan mutluluk duyacağız. Geleneklerimiz açısından Japonlara karşı çok büyük bir sevgi ve sempati var Türkiye’de. Dolayısı ile bunu ekonomik projeler ile pekiştirmemiz, yeni bir dostluk zinciri açısından büyük bir fırsat olacak. Ertuğrul Gemisi de işin tarihi boyutunun temelini oluşturduğu için de bu işi birlikte başlattığımız Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu beye de teşekkür ediyoruz. Ünye Burada somut bir eseri kazanmış olacak. Biz de ekonomik projeler ile inşallah bunu pekiştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler’i Japonya’ya davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR